Czechy – idealne miejsce dla turystów

Czechy to państwo o ponad 1000 letniej historii. Jego początki są jeszcze starsze, od początków Polski, gdyż już w IX wieku zjednoczono czeskie plemiona. Jak więc się można domyśleć każda osoba zainteresowana zabytkami kultury materialnej znajdzie coś dla siebie. Kraj ten bowiem ma w swojej architekturze perły budownictwa ze średniowiecza, renesansu, baroku i klasycyzmu. Do najpiękniejszych i najstarszych miast należą: Praga, Pilzno, Liberec, Czeskie Budziejowice, Ostrawa i oczywiście Brno, wybite na 10 koronowej monecie. Tak więc brakiem pięknych zabytków i miast to urocze państewko nie grzeszy.

Krumlov
Źródło: sxc.hu

Również przyroda Republiki Czeskiej budzi zachwyt w każdym, kto zdecyduje się odwiedzić to piękne miejsce. Pomimo, iż kraj nie posiada dostępu do morza nadrabia straty potężnymi górami i pięknymi uzdrowiskami. Do dziś międzynarodową renomą cieszą się czeskie uzdrowiska – Karlowe Wary (Karlsbad) i Mariańskie Łaźnie (Marienbad). Wielu turystów odpoczywa w czeskich górach – Karkonoszach na granicy z Polską oraz w graniczących z Niemcami Rudawach (m.in. Czeska Szwajcaria) i w Szumawie.
Oprócz tego dużą liczbę turystów przyciągnęła ostatnia zmiana czeskiego prawa. Mianowicie w Czechach można legalnie palić marihuanę i posiadać grzyby halucynogenne, LSD, a nawet heroinę i kokainę. Jeżeli dalej tak pójdzie, to Pragę, stolicę tego kraju będzie można nazwać Amsterdamem południa.
Dlatego, jeżeli myślisz o wakacjach w kraju w miarę tanim, o starej tradycji i przyjaznych ludziach jedź do Czech. Jest to alternatywa dla wielu niezamożnych polaków. Ceny są tam niższe, ludzie rozumieją język Polski, będziesz mógł legalnie spróbować marihuany i zwiedzić piękne góry oraz miasta.
Jeżeli jesteś osobą starą i masz problemy ze zdrowiem to Czechy również dla ciebie będą doskonałym miejscem na odpoczynek, gdyż posiadają mnóstwo uzdrowisk i czystą przyrodę.
Naprawdę polecam to miejsce. Byłem tam, więc wiem co piszę. Wybierzcie się do Czech, a zdobędziecie niezapomniane wrażenia i będziecie mieli wspomnienia na całe życie!

Rybnik leży tuż przy czeskiej granicy. Odwiedź stronę Prawnik z Rybnika.