LOT i Monarch podpisują umowę

LOT i Monarch podpisują umowę w sprawie eksploatacji Boeingów 737 Dreamlinerów.

Boeing 737We wszystkich liniach lotniczych sporo się dzieje i co jakiś czas można spotkać się w nowymi faktami dotyczącymi turystyki samolotowej. Ostatnimi czasy – co zresztą chyba nie jest większym zaskoczeniem – bardzo często słyszy się o naszych Polskich Liniach Lotniczych LOT, które co jakiś czas pokazują, że warto w nie zainwestować i powierzyć im swój podróżniczy los.

Jakiś czas temu LOT podpisał umowę ze znaną całym świecie firmą noszącą nazwę Monarch Aircraft Engineering Limited. Jest to brytyjska spółka, ciesząca się szeroki uznaniem i posiadająca na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia za pracę i sposób prowadzenia działalności.

Umowa ta dotyczy tego, że Monarch Aircraft Engineering Limited będzie obsługiwał naszego polskiego przewoźnika. Najważniejsza część dotyczy specyfiki owych statków powietrznych, są to bowiem Boeingi 737 Dreamlinery, z których pierwszy egzemplarz ma dostać się w ręce Polskich Linii Lotniczych już w listopadzie 2012 roku.

LOT ekonomicznie i jak najbardziej precyzyjnie podchodzi do przeprowadzenia całego przedsięwzięcia, jakim jest polska turystyka. Między innymi podpisuje wcześniej inną umowę z Air France KLM Engineering & Maintenance, która zobowiązała się do zapewniania części zamiennych bezpośrednio dla owego modelu Dreamlinerów (Monarch współpracuje z AFI KLM E&M).

Tak czy inaczej, zarówno Monarch, jak i LOT są w stu procentach zadowolone ze współpracy która z całą pewnością dla obu stron przyniesie nie lada korzyści i skróci podróż pasażerom.