paczka

Paczki z USA do Polski

Wiele osób zdaje sobie doskonale sprawę, że na zagranicznych zakupach można znacznie zaoszczędzić. Jednak nie każdy wie, że oszczędność na zakupach może skutkować stratą na kosztach paczek, w których nasze nowe nabytki będą dostarczane. Jakie najczęściej błędy popełnia się przy paczkach z USA?
(Przeczytaj  też o wysyłce do innych krajów na www.hadamowka.pl.)

Paczka, kiedy cło a kiedy nie?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że nowe towary podlegają ocleniu. W Stanach Zjednoczonych jedynie produkty oznaczone jako prezenty do wartości około pięćdziesięciu dolarów są zwolnione z cła. Jednocześnie towar podlega wielu innym podatkom, choćby vat-owi czy akcyzie. Jakie błędy popełnia się w przypadkach paczek?

Przede wszystkim paczki z USA do polski zazwyczaj nadawane są prosto ze sklepu. Robi się tak zazwyczaj w przypadku dokonywania zakupów przez internet. Jest to jednej z podstawowych błędów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nowy towar zapakowany jest w firmowe pudełko. Oznacza to, że celnicy na granicy od razu dostają sygnał, że wewnątrz kartonu znajdują się nowe towary. Ponadto zazwyczaj w omawianym przypadku sklep załącza do paczki rachunek, co może stanowić podstawę oclenia towaru.

Koszty poczty amerykańskiej

Uwagę trzeba również zwracać na poczty amerykańskie oraz wszelkich kurierów typu Fedex, ponieważ koszt paczki w tym przypadku może wynieść nawet kilkaset dolarów.

Rozwiązanie problemu – sposób…

W takim razie jakie jest wyjście z takiej sytuacji? By zaoszczędzić zarówno na zakupach w Stanach Zjednoczonych jak i na paczkach? Przede wszystkim najlepiej jest posiadać kogoś znajomego tam na miejscu. Wtedy przesyłka wysyłana jest lokalnie i jej koszt zazwyczaj nie przekracza dziesięciu dolarów. Następnie nasza zaufana osoba musi przepakować nasze zakupy w zwykłe szare pudło, które nie będzie wzbudzać jakichkolwiek podejrzeń na granicy RP. I co dalej? Następnie należy poszukać odpowiedniej firmy do nadania takowej przesyłki. Przykładowo w Polsce Polonez Parcel Service i Doma Export nie tyko tanio, ale również w miarę szybko dostarczą nam nowy towar bezpośrednio do domu. Firmy te cechują się małą ilością niedostarczonych paczek, a ponadto są tanie.