Kierunek – Zakopane

cropped-tatry_slowacja.jpg

Góry to miejsce mistyczne. Ich podziwienia powoduje uczucie respektu przed naturą. Każdy Polak kojarzy polskie góry z Zakopanem. Jeżeli wybierasz się do Zakopanego, chcesz zwiedzić miasto, planujesz górskie wycieczki, to przede wszystkim musisz pomyśleć o noclegu. Do wyboru masz hotele, pensjonaty i całą masę prywatnych kwater, pokoi gościnnych i tym podobnych noclegowni. Jak rozeznać się w tym zalewie ofert? Większość wybiera najprostsze wyjście i szuka najtańszego noclegu. Nie tylko z powodu oszczędności. Powodem takiego wyboru są też opowieści krążące wśród turystycznej braci o mitycznych, prawie darmowych kwaterach, jakie kiedyś udało się komuś wynająć. To, że owa tania kwatera usytuowana była 10 km od Zakopanego, że przejechanie tego dystansu tam i z powrotem wymagało przynajmniej trzech godzin, że w ciągu trzydniowego pobytu udało im się raz odwiedzić Zakopane, że koszt dojazdu do Zakopanego dorównywał cenie kwatery, jest jako nieistotne pomijane w opowiadanych legendach. Inne podejście prezentują niektórzy posiadacze własnych pojazdów. Uważają oni, że im nie zależy na lokalizacji kwatery, gdyż posiadając pojazd, wszędzie sobie dojadą. Tychże turystów możemy obserwować, jak każdego ranka przesuwają się w ślimaczym tempie zakopianką, a następnie, jeszcze wolniej, snują się po mieście w poszukiwaniu parkingu, lub jakieś dziury, gdzie można byłoby w miarę bezpiecznie pozostawić swojego rumaka.

Podobnie odbywa się powrót w godzinach popołudniowych. Wczasy spędzamy więc w obłokach spalin, spoceni, co katastrofalnie zmniejsza komfort podróży. Klimatyzacji oczywiście nie mamy, gdyż jeśli nie stać nas na kwaterę o 10 zł droższą, to tym bardziej na samochód z klimatyzacją.

Przed wybraniem noclegu zastanówmy się więc jaka kwatera jest nam potrzebna. Jeśli chcemy spędzać czas na łonie natury, podziwiając piękne widoki gór, smakując miejscowych przysmaków – wybieramy okolice Zakopanego. Jeśli chcemy chodzić w góry, a wieczorem na Krupówki wybieramy centrum. Oszczędzimy czas i pieniądze. Wszystkich zapraszam na zwiedzanie nie tylko Zakopanego, ale i dziewiczych miejsc.

Inne ciekawe miejsca na www.dabbisport.com.pl.

Dodaj komentarz