Egipt, Tunezja i Turcja

turcjaTunezja to propozycja dla wszystkich spragnionych różnorodności: afrykańskiej egzotyki połączonej z europejską nowoczesnością. Krajobraz jest zróżnicowany: na północy górzysty i zalesiony, na południu coraz bardziej płaski, przechodzący w “szoty” (wyschnięte słone jeziora), charakterystyczne dla strefy saharyjskiej. Stąd, najchętniej odwiedzanym przez turystów obszarem jest wybrzeże Morza Śródziemnego, jego złote plaże i turkusowe wody. Wystarczy do tego odrobina chęci, aby odnaleźć w przybrzeżnych miastach bogactwo zabytków i ślady minionych wieków: rzymskie i kartagińskie ruiny, żydowskie synagogi, muzułmańskie meczety, fortyfikacje i osady berberyjskie.

Atrakcje

Na aktywnych urlopowiczów czekają szkoły nurkowania, żeglugi i surfingu, a nawet przeloty paralotnią i balonem. Dla szukających spokoju: gorące źródła i terapie wodą termalną, (słynna thalassoterapia – leczenie algami, wodą i piaskiem), kolacja przy lampce wina i koncercie cykad, albo przejażdżka do oazy na grzbiecie wielbłąda.

Do Turcji

Podróż przez Turcję to cudowna wyprawa w krainę mocnych barw. Zdawać by się mogło, że słońce jest tu bardziej żółte, niebo bardziej błękitne, morze bardziej turkusowe, a stoki gór bardziej urokliwe niż gdziekolwiek indziej. Jeśli doda się do tego setki cichych zakątków, skaliste wybrzeża, piaszczyste plaże, zabytki, a także ujmującą życzliwość Turków to bez wątpienia można się nią zauroczyć na całe życie. Turcja pełna gwaru i różnorodnych barw Orientu, oczarowuje i wprowadza w zachwyt każdego przybysza z Europy, urzeka niepowtarzalną pięknością i zadziwia oszałamiającymi kontrastami krajobrazu. Kierunek wydaje się tym bardziej atrakcyjny, ze wizę do Turcji możemy od kilku lat załatwić przez Internet.

Do Egiptu

Egipt to kraj od lat słynący z turystyki i cieszący się niesłabnącym powodzeniem. Każdy, kto tam był, zapewnia, że wróci jeszcze nie raz. Jest nazywany ‘Darem Nilu’ i całe życie skupia rzeczywiście w ujściu tej wielkiej rzeki, gdzie tereny są żyzne i umożliwiają funkcjonowanie roślinności, zwierząt i ludzi. Jednakże, nawet gdyby Egipt nie posiadał tak fascynującej przeszłości i kultury, byłby zapewne znanym miejscem wypoczynkowym. Nad Morzem Czerwonym, wśród białych plaż, rozwinęła się turystyka na bardzo wysokim poziomie. Liczne kurorty, które oferują setki hoteli światowej klasy, to prawdziwy raj dla turystów – oferują wszelkie możliwe formy rozrywki, dzięki czemu każdy urlopowicz, bez względu na wiek, kondycję i wymagania, będzie zadowolony. Ci, którzy w Egipcie już byli, szczególnie polecają nurkowanie w Morzu Czerwonym. Turyści w Egipcie, rzadko kiedy spędzają cały urlop w jednym miejscu. Największe kurorty oferują zazwyczaj mnóstwo wycieczek jednodniowych, np. w rejony pustyni arabskiej, do Kairu, Aleksandrii, Luxoru czy Gizy. Warto z nich skorzystać i przekonać się, ile przygód ma do zaoferowania Egipt.

Ewiza turecka – jak kupić ?

Dodaj komentarz