Wakacje w Tatrach

cropped-tatry_slowacja.jpg

Tatry to zdecydowanie ulubione miejsce wakacyjnych wypadów dla wielu Polaków, a noclegi w Tatrach cieszą się niezwykłą popularnością. Wczasy w tych najwyższych polskich górach spędza rocznie ok. 2,5 mln turystów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Ponad 22% obszaru Tatr leży po stronie polskiej, pozostała część zajmuje teren Słowacji. Tatry dzielą się na Zachodnie i Wschodnie.

Góry te zachęcają do odwiedzin świetnie oznakowanymi szlakami pieszymi i rowerowymi, oferują do obejrzenia niezwykłe jaskinie, miłośnicy białego szaleństwa znajdą tu dobrze przygotowane nartostrady, wyciągi. Dzięki coraz lepszej organizacji można w Tatrach jeździć na nartach, snowboardzie czy uprawiać skituring tj. łączyć narciarstwo biegowe i zjazdowe.

Klimat Tatr ma wiele cech klimatu alpejskiego i przy całej swej zmienności temperatur gwarantuje długo utrzymującą się pokrywę śnieżną oraz silne nasłonecznienie.

Wakacje w Tatrach to również obcowanie z góralskim folklorem, niesamowitą kuchnią, gwarą oraz nigdzie indziej nie spotykanymi zabytkami. Warto zajrzeć do Zakopanego, nieformalnej stolicy Tatr, bo właśnie tam znajdziemy zabytki, wyśmienitą kuchnię i wytchnienie po wysiłku fizycznym.
O noclegi w Tatrach nie jest trudno. Od dawna górale przyjmowali gości, a kwatery w Tatrach można znaleźć w niemal każdym góralskim domu. Jednak baza noclegowa ciągle się rozbudowuje i coraz więcej w Tatrach miejsc noclegowych. Samodzielne apartamenty w Tatrach to alternatywa dla kwater, która gwarantuje niezależność, komfort, ciszę i spokój. Coraz częściej turyści wybierający się w góry rodzinnie lub w większych grupach szukają domku w Tatrach, by wypoczywać z dala od tłumów oraz w otoczeniu tatrzańskiej przyrody.

Źródło: Wakacje w Tatrach – lofrek

Dodaj komentarz