Wycieczka do Lublina

zamek lublin
Zamek w Lublinie

Wszyscy turyści, którzy kochają Polskę zwiedzili już Mazury, polskie Tatry, Kraków. Faktycznie, są to piękne miejsca, ale czy polska turystyka na tym się kończy? Nie jedna osoba na pewno doszła do wniosku, że można zwiedzić jeszcze inne miejsca. Ja proponuję Lublin. Jest to piękne miasto – stolica wschodniej Polski. W Lublinie można zobaczyć piękne zabytki takie jak leżący w centrum miasta ratusz, który wybudowany został w XVII wieku. W obrębie Muzeum Lubelskiego można zwiedzić Zamek – jest to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto był pierwszy raz w Lublinie. Jednym z obowiązkowych miejsc w obrębie Zamku Kaplica Św. Trójcy. Przepiękne zdobienia i niezapomniane wrażenia. Podobnie jak zamek Pieskowa skała stanowi on perłę polskiego renesansu.

Istnieje dużo więcej zabytków w tym mieście. Lublin obfituje w nie z uwagi na swoją historię. Początki osadnictwa na terenie miasta sięgają VI wieku, jednak miejskie początki Lublina należy wiązać z XI stuleciem. Wszyscy zainteresowani powinni sami sprawdzić jak ciekawa jest historia miasta.

Wszyscy zwiedzający Lublin muszą też gdzieś przenocować. W tym mieście jest sporo hoteli, z których może skorzystać każdy, kto ma ochotę. Hotel taki musi spełniać przynajmniej jeden warunek: musi być niedrogi i spełniać wszystkie normy wygody. Polecany jest hotel Lublin który jak najbardziej spełnia tego typu wymagania. Zapraszam wszystkich do tego pięknego miasta.